Persecution: Gafarov Dzhemil Abdullaevich - 05.12.2019 - (deprivation of liberty, failure to provide medical care)

Description:

5 грудня 2019 року Гафаров передав адвокату лист в якому він розповів про систематичне нанадання медичної допомоги адміністрацією СІЗО в якому він утримувася на той момент при цьому він також повідомив про нелюдські умови утримання в цьому СІЗО, які сприяли суттєвому погіршенню його здоров’я. А саме через холод в камерах температура в яких 10 градусів тепла Гафаров отримав отит який належним чином не лікувався, мав кашель та не отримував належного лікування.
Тільки 23 січня 2020 під час розгляду справи в суді зі скаргою на бездіяльність начальника СІЗО-1 Бережного ним був продемонстрований документ про направлення Гафарова на медобстеження. Хоча заяву про необхідність обстеження та лікування адвокат подав ще 5 листопада 2019.
29 січня 2020 року пресслужба управління ФСВП Росії у Криму повідомила "Крим.Реалії", що Джеміль Гафаров не потребує медичної допомоги, оскільки весь час нібито спостерігається у терапевта та виїздить оглядатися у вузько-спеціалізованих лікарів. Адвокат Ріфат Яхін спростував цю заяву, оскільки, незважаючи на всі виписки з медчастин СІЗО, інвалідність Гафарова не зникла.